Naciśnij przycisk odtwarzania, aby odsłuchać tę zawartość
1x
Szybkość odtwarzania- 0.5
- 0.6
- 0.7
- 0.8
- 0.9
- 1
- 1.1
- 1.2
- 1.3
- 1.5
- 2
TikTok edukuje na tematy bezpieczeństwa w sieci. W aplikacji powstała specjalna strona. 11 lutego 2025 roku, z okazji dnia bezpiecznego internetu, tiktok wraz z fundacjami sexedpl i cześć ciało oraz grupą eurozet ruszyli z akcją promowaną hasłem „#safertogether”. inicjatywa ma na celu edukację społeczeństwa na tematy bezpieczeństwa w sieci, cyfrowego dobrostanu i umiejętności świadomego korzystania z mediów. w dzień bezpiecznego internetu tiktok uruchomił specjalną stronę w aplikacji dla swojej społeczności. można tam znaleźć wskazówki, narzędzia i zasoby, które pomogą użytkownikom zadbać o swoje bezpieczeństwo i cyfrowy dobrostan podczas korzystania z serwisu. według tiktoka, w 2024 roku sekcję dotyczącą bezpieczeństwa w sieci odwiedziło ponad milion użytkowników. akcja jest częścią corocznych działań tiktoka związanych z dniem bezpiecznego internetu. obecna odsłona inicjatywy jest promowana hasłem „#safertogether” i potrwa od 11 lutego do 11 marca 2025 roku. w tym czasie użytkownicy tiktoka będą otrzymywać powiadomienia zachęcające do specjalnego serwisu informacyjnego. w tegorocznej edycji partnerami wydarzenia zostały fundacje cześć ciało i sexedpl oraz grupa eurozet. w ramach akcji za pomocą filmów i komunikacji ze swoją społecznością podzielą się one swoimi doświadczeniami i wskazówkami, jak definiować i chronić się przed mową nienawiści. opowiedzą także czym jest cyfrowy dobrostan oraz jak zdobyć umiejętności weryfikacji informacji w sieci. do inicjatywy przyłączyli się także znani tiktokerzy, którzy na swoich kanałach tworzą treści edukacyjne. związanymi z akcją treściami podzielą się m.in. marcin kruszewski (prawo marcina), natalia sisik, adam mirek, konrad skotnicki (doktor z tiktoka), nela mańkowska (culturomaniaczka), kuba przeździecki (coocharz), wojciech przybylski (bloger wojciech), kamil goławski (grafoman tv), marcin melcer (meli czyta) i inni. „żyjemy w czasach, w których coraz mocniej świat wirtualny przenika się z tym rzeczywistym, jednocześnie jako pierwsi doświadczamy tego z taką intensywnością. dotyczy to wszystkich osób – zarówno tych młodszych jak i starszych. dlatego w stworzonych przez nas filmach edukacyjnych zamieszczanych na social mediach, razem z ekspertami mówimy o tym, że ważne jest budowanie nowych nawyków pomagających utrzymać zdrową równowagę w życiu” – mówi olga kwiecińska, pomysłodawczyni i założycielka fundacji cześć ciało. jak informuje tiktok, w aplikacji jest wiele funkcji, które mają za zadanie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. są to takie opcje jak ustawienia prywatności, kontrola społeczności czy preferencje dotyczące treści. serwis podkreśla także, że nie toleruje treści promujących nękanie, mowę nienawiści czy hejt i konsekwentnie je usuwa. jeśli coś wydaje się podejrzane lub wprowadzające w błąd, użytkownicy mogą zgłosić to do zespołu moderacji. cyfrową równowagę pozwalają natomiast odnaleźć narzędzia takie jak czas przed ekranem czy przypomnienia o przerwach. (ao).
11 lutego 2025 roku, z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, TikTok wraz z fundacjami SexedPL i Cześć Ciało oraz grupą Eurozet ruszyli z akcją promowaną hasłem „#SaferTogether”. Inicjatywa ma na celu edukację społeczeństwa na tematy bezpieczeństwa w sieci, cyfrowego dobrostanu i umiejętności świadomego korzystania z mediów.
W Dzień Bezpiecznego Internetu TikTok uruchomił specjalną stronę w aplikacji dla swojej społeczności. Można tam znaleźć wskazówki, narzędzia i zasoby, które pomogą użytkownikom zadbać o swoje bezpieczeństwo i cyfrowy dobrostan podczas korzystania z serwisu. Według TikToka, w 2024 roku sekcję dotyczącą bezpieczeństwa w sieci odwiedziło ponad milion użytkowników.
Akcja jest częścią corocznych działań TikToka związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu. Obecna odsłona inicjatywy jest promowana hasłem „#SaferTogether” i potrwa od 11 lutego do 11 marca 2025 roku. W tym czasie użytkownicy TikToka będą otrzymywać powiadomienia zachęcające do specjalnego serwisu informacyjnego.
W tegorocznej edycji partnerami wydarzenia zostały fundacje Cześć Ciało i SexedPL oraz grupa Eurozet. W ramach akcji za pomocą filmów i komunikacji ze swoją społecznością podzielą się one swoimi doświadczeniami i wskazówkami, jak definiować i chronić się przed mową nienawiści. Opowiedzą także czym jest cyfrowy dobrostan oraz jak zdobyć umiejętności weryfikacji informacji w sieci.
Do inicjatywy przyłączyli się także znani tiktokerzy, którzy na swoich kanałach tworzą treści edukacyjne. Związanymi z akcją treściami podzielą się m.in. Marcin Kruszewski (Prawo Marcina), Natalia Sisik, Adam Mirek, Konrad Skotnicki (Doktor z TikToka), Nela Mańkowska (Culturomaniaczka), Kuba Przeździecki (Coocharz), Wojciech Przybylski (Bloger Wojciech), Kamil Goławski (Grafoman TV), Marcin Melcer (Meli Czyta) i inni.
„Żyjemy w czasach, w których coraz mocniej świat wirtualny przenika się z tym rzeczywistym, jednocześnie jako pierwsi doświadczamy tego z taką intensywnością. Dotyczy to wszystkich osób – zarówno tych młodszych jak i starszych. Dlatego w stworzonych przez nas filmach edukacyjnych zamieszczanych na social mediach, razem z ekspertami mówimy o tym, że ważne jest budowanie nowych nawyków pomagających utrzymać zdrową równowagę w życiu” – mówi Olga Kwiecińska, pomysłodawczyni i założycielka Fundacji Cześć Ciało.
Jak informuje TikTok, w aplikacji jest wiele funkcji, które mają za zadanie zadbać o bezpieczeństwo użytkowników. Są to takie opcje jak ustawienia prywatności, kontrola społeczności czy preferencje dotyczące treści. Serwis podkreśla także, że nie toleruje treści promujących nękanie, mowę nienawiści czy hejt i konsekwentnie je usuwa. Jeśli coś wydaje się podejrzane lub wprowadzające w błąd, użytkownicy mogą zgłosić to do zespołu moderacji. Cyfrową równowagę pozwalają natomiast odnaleźć narzędzia takie jak Czas przed ekranem czy Przypomnienia o przerwach. (ao)