.

 

TOP 2022 w PRoto.pl. Najpopularniejsze zmiany kadrowe

dodano: 
23.01.2023
komentarzy: 
0

Nowe stanowisko Pauliny Smaszcz, powiększenie zespołu SEC Newgate CEE, zmiany w zespołach prasowych PKN Orlen i Huawei – między innymi te informacje o zmianach kadrowych w branży PR spotkały się z największym zainteresowaniem w 2022 roku.

1. Paulina Smaszcz szefową marketingu i PR-u w JLL Polska

Z początkiem maja 2022 roku Paulina Smaszcz zaczęła pracę dla JLL Polska – firmy z branży doradztwa strategicznego na rynku nieruchomości. Objęła stanowisko Head of Marketing & PR.

Dr Paulina Smaszcz pokieruje działaniami marketingowymi i PR JLL Polska. Jej zadaniem będzie wsparcie strategicznej transformacji firmy m.in. przez kreatywną i nowoczesną komunikację w kanałach cyfrowych. W JLL ma też mieć wpływ na „wdrożenie strategii People Experience”, która ma promować różnorodność i inkluzywność, a także wspierać rozwój zespołów i pracowników.

 

2. SEC Newgate CEE powiększa zespół

SEC Newgate CEE powiększyło zespół kreatywny. W drugiej połowie kwietnia 2022 roku agencja poinformowała o zatrudnieniu pięciu osób, które odpowiadają za media społecznościowe, współpracę z influencerami, usługi kreatywne, digital oraz ATL
i BTL. Wzmocniono też dział client service.

 

3. Urząd Miasta Katowic ma nową rzeczniczkę

Od początku kwietnia 2022 roku funkcję rzecznika prasowego Urzędu Miasta Katowic sprawuje Sandra Hajduk. Przez ostatnie pięć lat stanowisko to obejmowała Ewa Lipka. Zmiana ma związek z przeorganizowaniem struktury wydziału komunikacji.

 

4. Edyta Olkowicz nową rzeczniczką prasową PKN Orlen

Edyta Olkowicz w maju 2022 roku została nową rzeczniczką prasową i p.o. dyrektora działu komunikacji zewnętrznej PKN Orlen, polskiego koncernu paliwowo-energetycznego.

Olkowicz z Grupą Orlen związana jest od 2007 roku, gdzie zaczynała jako specjalistka ds. marketingu i PR-u.

 

5. Coca-Cola HBC z nową kierowniczką komunikacji zewnętrznej

Karolina Orman z początkiem lutego 2022 roku dołączyła do Coca-Cola HBC, gdzie objęła stanowisko kierownika ds. komunikacji zewnętrznej w Polsce i krajach bałtyckich. Pracuje w dziale ds. korporacyjnych i zrównoważonego rozwoju. 

Orman odpowiada za całą komunikację zewnętrzną firmy, w tym relacje z mediami, konsumentami i klientami, a także współpracę w tych obszarach z zespołami firmy z Litwy, Łotwy i Estonii.

 

6. Beata Chądzyńska odchodzi z Huawei

Beata Chądzyńska z końcem marca 2022 roku rozstaje się z Huawei. Wypowiedzenie złożyła w poniedziałek, 7 marca. Jak mówi, powodem jej odejścia są kwestie osobiste i nie informuje o szczegółach. Jak dodaje, rozważa teraz różne opcje zawodowe.

Beata Chądzyńska ma wieloletnie doświadczenie w komunikacji i zarządzaniu zespołami, a także w dziennikarstwie ekonomicznym.

Z polskim oddziałem Huawei była związana od września 2017 roku. Na stanowisku Senior PR Managera odpowiadała za strategię PR oraz komunikację marki i produktów Huawei CBG Polska.

 

7. Tomasz Mucha szefem komunikacji w Mercedes-Benz Polska

Tomasz Mucha od 3 stycznia 2022 roku jest menedżerem ds. komunikacji korporacyjnej i produktowej w Mercedes-Benz Polska Cars. Odpowiada za wszystkie działania firmy w obszarze PR-u i relacji zewnętrznych: wizerunek, produkt oraz komunikację korporacyjną.

Z branżą motoryzacyjną Mucha jest związany od 2004 roku. W swojej karierze był m.in. kierownikiem strefy w Citroen Polska oraz menedżerem ds. szkoleń handlowych dla marek Citroen, Peugeot oraz DS Automobiles. Później pracował jako PR Manager i rzecznik marek Citroën, Peugeot i DS Automobiles.

 

8. Agencja Grow wprowadza zmiany w dziale PR

W ostatnich miesiącach agencja Grow wprowadziła zmiany w dziale PR i powiększyła ten zespół. Jak wyjaśnia firma, ma to związek m.in. z pozyskaniem nowych klientów i ekspansją poza polski rynek.

 

9. Joanna Zakrzewska przeszła z PKN Orlen do PGNiG

Joanna Zakrzewska została dyrektorką Departamentu Komunikacji i Marketingu Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W kwietniu 2022 roku przeszła do przedsiębiorstwa z PKN Orlen, gdzie nową rzeczniczką prasową została Edyta Olkowicz.

Z PGNiG Zakrzewska była związana już od 2006 do 2013 roku jako doradca zarządu, a potem jako dyrektorka biura prasowego i rzeczniczka prasowa.

 

10. Huawei z nowymi PR-owcami

W czerwcu 2022 roku Dorota N. Haller została powołana na stanowisko wiceprezeski marketingu w międzynarodowych strukturach Huawei, producenta elektroniki. Będzie odpowiadała za komunikację marki na region Europy Środkowo-Wschodniej i krajów nordyckich. Nie zmienia się jej funkcja dyrektorki marketingu, komunikacji i digitalu w Huawei CBG w Polsce, którą pełni od 2017 roku.

Do jej działu w Polsce dołączają trzy nowe osoby, które wzmocnią zespół w obszarze PR-u: Dorota Rakowska, Jarosław Bukowski i Jakub Kuźnik. Nowi członkowie zespołu wspomogą komunikację wokół oferty produktów marki Huawei.

Cykl:

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin