Sylwia Matusiak dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu

dodano: 
05.01.2018
komentarzy: 
0

Jak podano na stronie Centrum Informacyjnego Rządu, świeżo mianowanym dyrektorem instytucji została Sylwia Matusiak.

Nowa szefowa CIR jak dotąd była związana z podwarszawskimi Markami, w których współtworzyła pismo „Rzeczpospolita Marecka”. Była również wiceburmistrzem tej miejscowości w latach 2013-2014. W Prawie i Sprawiedliwości działa od kilkunastu lat. Pracowała w biurze prasowym klubu parlamentarnego PiS – pełniła tam funkcję dyrektora i rzecznika prasowego. Była też wicedyrektorem biura prasowego kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego i współorganizowała kampanie wyborcze partii Jarosława Kaczyńskiego.

Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Wydział, nad którym zarządzanie objęła Matusiak, dystrybuuje informacje na temat prac Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i samego premiera. Zajmuje się też media i public relations Mateusza Morawieckiego oraz współpracuje z jego niedawno mianowaną rzeczniczką, Joanną Kopcińską.

Sylwia Matusiak jest kolejną nową osobą w CIR. PRoto.pl informowało 4 stycznia 2018 roku, że zastępcą dyrektora mianowany został Mariusz Chłopik, były dyrektor biura komunikacji korporacyjnej i marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu. (mp)

Zdjęcie główne: www.marki.pl

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin