.

 

Influencerka parentingowa z USA skazana za znęcanie się nad dziećmi

dodano: 
21.02.2024
komentarzy: 
0

20 lutego 2024 roku była amerykańska influencerka parentingowa Ruby Franke została skazana na cztery wyroki więzienia, od jednego do 15 lat każdy, za znęcanie się nad swoimi dziećmi – przekazuje theguardian.com. Taką samą karę otrzymała również partnerka biznesowa youtuberki Jodi Hildebrandt – czytamy.

Hildebrandt przetrzymywała dzieci Franke w swoim domu. Ofiary były wygłodzone i wycieńczone. Na ciele chłopca zidentyfikowano otwarte rany oraz ślady wiązania linami. Sama Franke również dopuściła się przemocy fizycznej i psychicznej wobec nieletnich – dowiadujemy się. 

Czytaj więcej: Amerykańska influencerka parentingowa z zarzutami znęcania się nad dziećmi. Przyznała się do winy

Źródło informuje, że po ogłoszeniu wyroku Franke przeprosiła swoje dzieci. „Zrobiłabym dla was wszystko na tym świecie” – powiedziała bezpośrednio do nich. „Zabrałam od was wszystko, co delikatne, bezpieczne i dobre” – przyznała. 

Franke zwróciła się również bezpośrednio do sędziego. Podkreśliła, że ma świadomość „zniekształcenia” własnej wizji rzeczywistości. Stwierdziła, że „izolowała się od każdego, kto wyrażał zaniepokojenie jej zachowaniami”. „Przez ostatnie cztery lata podążałam za radami i wskazówkami, które doprowadziły mnie do mrocznego złudzenia” – powiedziała. 
 
Źródło odnosi się również do oświadczenia Hildebrandt. Jak czytamy, wspólniczka byłej influencerki wyraziła pragnienie tego, by dzieci „wyzdrowiały fizycznie i emocjonalnie”. Podkreśliła, że modli się za to, aby ofiary „miały piękne życie”. 

Jak czytamy, sprawa ponownie zwróciła uwagę na zjawisko „sharentingu”, czyli regularnego publikowania wizerunku dzieci w internecie, często z zamiarem osiągnięcia korzyści finansowych – czytamy. 

Źródło zauważa, że w sierpniu 2023 roku stan Illonis w Stanach Zjednoczonych przyjął ustawę mającą na celu ochronę zarobków nieletnich. Akt prawny nawiązuje do kalifornijskiego dokumentu z 1939 roku, który powstał w odpowiedzi na sytuację Jackiego Coogana – małoletniego aktora, który w dorosłości dowiedział się, że rodzice roztrwonili niemal cały jego majątek. (an) 

Źródło:

theguardian.com, Ruby Franke, YouTube mom vlogger, sentenced to prison for child abuse, Edward Helmore, 20.02.2024/ zdjęcie: youtube.com/LawAndCrime
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin