wtorek, 23 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościCoca-Cola sprawdzi papierowe butelki

Coca-Cola sprawdzi papierowe butelki

Koncern Coca-Cola rozpocznie testy papierowych butelek – opisuje bankier.pl. Jak czytamy, firma dąży do całkowitego wyeliminowania plastiku ze swoich opakowań.

Źródło podaje, powołując się na BBC News, że początkowo dwa tysiące takich butelek pojawi się na Węgrzech. Na tamtejszy rynek w takich opakowaniach trafi napój Adez. Czytamy, że prototyp butelki został stworzony przez duńską firmę Paboco i został wykonany „z bardzo mocnego papieru z cienką warstwą plastiku”.

Jak podaje dalej źródło, Coca-Cola chce w przyszłości stworzyć i wykorzystywać butelki nadające się w całości do recyklingu, pozbawione plastiku, które będą w stanie „utrzymać nagazowanie napoju i nie będą wpływały na jego smak”.

Dalej czytamy, że BBC News informuje także, że podobne działania prowadzą też inne firmy, np. Absolut, producent wódki, planuje w Wielkiej Brytanii i Szwecji przetestować papierowe butelki z alkoholowym napojem gazowanym. Prototyp nowego opakowania piwa opracowuje też Carlsberg – pisze bankier.pl. (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj