.

Mikołaj Wójcik i Maciej Szczepaniuk odchodzą z Providenta i zakładają agencję public affairs

dodano: 
26.05.2023
komentarzy: 
0

Pod koniec maja 2023 roku Mikołaj Wójcik i Maciej Szczepaniuk, dotychczas związani z Providentem, ogłosili powstanie nowej agencji public affairs – Heal Pro.

Jej założyciele, Wójcik i Szczepaniuk, od trzech lat byli odpowiedzialni za public affairs w Provident Polska. Teraz rozstają się z firmą i zakładają własną agencję.

Heal Pro ma zajmować się przede wszystkim przygotowywaniem i wprowadzaniem strategii public affairs dla biznesu. Firma nie zamierza pracować dla określonych branż, będzie świadczyć usługi PA dla podmiotów z różnych sektorów.

Jak wyjaśnia Mikołaj Wójcik, nazwa agencji ma oddawać to, że firma zamierza oferować biznesowi „zdrowe i profesjonalne usługi public affairs, które zabezpieczą firmy przed kłopotami lub, gdy nawet przyjdą do nas w ostatniej chwili, pomogą im się z nich wykaraskać”.

„Zaskakująco wiele firm, których los zależy od regulacji, nie zatrudnia u siebie osób odpowiedzialnych za monitoring, prewencję oraz działania w tym obszarze. Dopiero, gdy pojawia się problem, głównie regulacyjny, zarząd w panice szuka kogoś, kto „załatwi” ich sprawę” – dodaje Wójcik.

Maciej Szczepaniuk podkreśla też, że wiele firm ma narzędzia, takie jak rozbudowane piony public relations, komunikacji i relacji z mediami, lecz „nie potrafi z nich efektywnie korzystać”. „Naszym klientom pokażemy, jak można to robić skutecznie i, co jest szczególnie ważne w obliczu pełnego wyzwań otoczenia gospodarczego, wydajnie kosztowo” – dodaje.

Mikołaj Wójcik do Providenta dołączył z początkiem marca 2020 roku na stanowisko dyrektora Departamentu Relacji Zewnętrznych. W październiku 2022 roku został z kolei dyrektorem Corporate Affairs w tej instytucji. Przed dołączeniem do Providenta Wójcik kierował zespołem medialnym w Legii Warszawa. Był tam odpowiedzialny za komunikację zewnętrzną, rozwój produkcji treści i nadzór nad ich dystrybucją. Wcześniej, przez 20 lat, był dziennikarzem – kierował działem politycznym „Faktu” (Ringier Axel Springer Polska), był też zastępcą szefa działu krajowego w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, a także dziennikarzem działu politycznego w „Dzienniku”.

Maciej Szczepaniuk w Provident Polska pracował od sierpnia 2020 roku, najpierw jako kierownik ds. korporacyjnych, a później dyrektor ds. relacji zewnętrznych. Odpowiadał za obszar public affairs, utrzymując i rozwijając relacje z interesariuszami. Wcześniej z kolei, przez siedem lat, był związany z PGE Polską Grupą Energetyczną – pełnił tam funkcję rzecznika prasowego, a następnie także zastępcy dyrektora departamentu zarządzania komunikacją i marketingiem. Karierę zawodową zaczynał w dziennikarstwie: przez pięć lat pracował w „Gazecie Prawnej” i „Dzienniku Gazecie Prawnej”, przez pięć lat był również reporterem w „Rzeczpospolitej”. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz podyplomowych studiów ekonomicznych w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN oraz NBP. (mb)

Źródło:

Zdjęcie główne: od lewej Mikołaj Wójcik, Maciej Szczepaniuk
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin