Szef GIS-u rapuje do Liroya: „zaszczep swoje dzieci”

dodano: 
17.02.2016
komentarzy: 
0

Po kampanii z antydopalaczami, Główny Inspektorat Sanitarny rusza z kolejną akcją – znów w swoim stylu. Tym razem zwrócił się do posła Kukiz’15 Piotra Liroya Marca, by ten wycofał się z krytyki obowiązkowych szczepień.

W najnowszym spocie występuje Marek Posobkiewicz, szef urzędu. Jak przypomina portal tvpinfo.pl na co dzień odpowiada on m.in. za kontrole jakości żywności, kosmetyków czy żywności, a także profilaktykę zdrowotną. I właśnie tą ostatnią kwestią zajął się w umieszczonym w poniedziałek na YouTube teledysku „Gisu do Liroya”.

Posobkiewicz odniósł się tym samym do pomysłu zniesienia kar za unikanie obowiązkowych szczepień. W sejmowym zespole ds. bezpieczeństwa programu szczepień ochronnych zasiada między innymi właśnie muzyk i polityk Liroy. Szef GiS-u skierował swój przekaz – „jak raper do rapera”, apelując w filmiku: „Zaszczep, zaszczep swoje dzieci, jeszcze dziś idź do pediatry, on szczepionkę ci poleci. Zaszczep, zaszczep także siebie, patogeny są bezwzględne, mogą dopaść również ciebie”.

Już w zeszłym roku GIS wybrał podobną formę przekazu. Wówczas chodziło o kampanię mającą zniechęcić do brania dopalaczy. Więcej o sprawie pisaliśmy lipcu 2015 roku. Zapytani przez nas specjaliści, analizując aspekt komunikacyjny spotów, podreślali wówczas brak autentyczności i śmieszność formy.  (mw)

Czytaj także: Internet wyśmiewa „Stop dopalaczom”: absurd, słaba realizacja i brak wiarygodności

 

 

Źródło:

tvpinfo.pl, Raper Gisu znów atakuje. Tym razem szef GIS rapuje do Liroya o szczepionkach, 15.02.2016
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin