niedziela, 21 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościThreads wchodzi do Polski

Threads wchodzi do Polski

Aplikacja Threads jest już dostępna w Polsce. 14 grudnia 2023 roku Mark Zuckerberg, szef Mety, ogłosił udostępnienie jej w całej Unii Europejskiej.

Threads zostało opracowane przez zespół Instagrama, należącego do Mety. Platforma umożliwia udostępnianie publicznych wiadomości tekstowych oraz wchodzenie w dyskusje z innymi użytkownikami. Osoby korzystające z serwisu będą widzieć zarówno treści od obserwowanych osób, jak i materiały z polecanych kont.

Posty w Threads mogą mieć do 500 znaków i zawierać linki, zdjęcia i filmy trwające do pięciu minut – informował serwis w momencie uruchomienia aplikacji na początku lipca 2023 roku.

Od tego czasu wprowadzono w aplikacji usprawnienia i aktualizacje, takie jak m.in. wersja przeglądarkowa czy zakładka pokazująca tylko treści publikowane przez obserwowanych użytkowników, a także możliwość edycji postów oraz wyszukiwania za pomocą słów kluczowych.

Jak przekazuje biuro prasowe Mety, mieszkańcy Unii Europejskiej mogą teraz stworzyć na Threads profil, który będzie połączony z ich kontem na Instagramie (będą mogli jednak usunąć profil na Threads niezależnie od instagramowego konta), mogą także skorzystać z platformy bez rejestracji.

Ci użytkownicy, którzy nie zdecydują się na utworzenie profilu, mogą wyszukiwać konkretne konta, przeglądać bądź zgłaszać treści oraz udostępniać je innym za pomocą linku. Osoby te nie mają jednak możliwości wchodzenia w interakcje (np. odpowiadania na wpisy czy podawania dalej treści na platformie). (mb)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj