Stefan Augustyn

Stefan Augustyn

Obecne stanowisko:

Rzecznik prasowy, dyrektor departamentu marketingu i komunikacji w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Stefan Augustyn od lutego 2022 roku jest szefem departamentu marketingu i komunikacji w Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Pełni także funkcję rzecznika prasowego. Do jego zadań należy m.in. budowanie wizerunku spółki i należącej do niej fundacji oraz wspieranie działań komunikacyjnych firm i koncernów, które zainwestowały na terenie LSSE.

Wcześniej, od października 2020 roku Stefan Augustyn był rzecznikiem prasowym spółki płatniczej PayEye, która jako pierwsza na świecie wprowadziła płatność dzięki identyfikacji tęczówki oka. Augustyn funkcję rzecznika łączy z kompetencjami PR & Communications Managera. Oprócz bieżącej obsługi medialnej spółki zarządza też działaniami z zakresu PR-u korporacyjnego i produktowego oraz szkoleniami.

Augustyn jest praktykiem komunikacji, szkoleniowcem i wykładowcą w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego we Wrocławiu. Zajmował się również kształtowaniem wizerunku oraz komunikacją biznesu czy samorządów i instytucji, m.in. Urzędu Miejskiego w Świdnicy (na stanowisku rzecznika) oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Wcześniej pracował też jako dziennikarz Gazety Wrocławskiej, Słowa Polskiego i Radia Sudety. Od prawie dwóch lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations.

X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin