.

 

Duński nadawca publiczny zaleca pracownikom usunięcie TikToka

dodano: 
10.03.2023
komentarzy: 
0

DR, duński publiczny nadawca radiowo-telewizyjny, odradził pracownikom używanie TikToka na telefonach służbowych ze względów bezpieczeństwa – podaje bbc.com.

Nadawca stwierdził, że decyzję podjęto po ostrzeżeniach z duńskiego Centrum Bezpieczeństwa Cybernetycznego – czytamy. Niels Ammitzbøll, dyrektor wykonawczy DR, powiedział, że „wszystkim pracownikom odradza się używanie i instalowanie TikToka na telefonach służbowych” – donosi źródło.

Dziennikarze, którzy potrzebują dostępu do aplikacji w celu prowadzenia badań i tworzenia artykułów, muszą teraz poprosić o pozwolenie na korzystanie z TikToka – informuje źródło. Jak się dowiadujemy, pracownicy otrzymają wtedy oddzielne telefony.

BBC zauważa, że DR jest pierwszą organizacją informacyjną, która wydała takie zalecenie. Do tej pory zakaz używania TikToka wprowadzały organy rządowe m.in. w Brukseli, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

TikTok twierdzi, że takie zakazy są „błędne i nie przyczyniają się do zwiększenia prywatności ani bezpieczeństwa” – czytamy dalej. (bs)

Źródło:

bbc.com, Danish public broadcaster advises staff against using TikTok, 09.03.2023
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin