YouTube pracuje nad rozwiązaniem, które ma pomóc twórcom zarabiać więcej na publikowanych przez nich treściach. Platforma testuje domyślne, ludzkie przeglądy filmów pod kątem możliwości umieszczenia w nich reklam, aby lepiej wychwycić wszelkie błędy lub pomyłki – pisze socialmediatoday.com.
Serwis przekazał, że automatyczne wysyłanie wideo, które otrzymało ocenę „Ograniczone reklamy lub brak reklam”, do dodatkowego przeglądu może zapewnić poprawę dokładności decyzji o umieszczeniu przy filmie żółtej ikony i szybsze uruchomienie monetyzacji. „Oznacza to, że w niektórych przypadkach możemy przejrzeć nowo przesłany film, nawet jeśli jego widoczność jest ustawiona na prywatną, a niektóre decyzje dotyczące monetyzacji mogą zająć do 24 godzin. Wprowadzamy to początkowo dla małej grupy twórców, ale będziemy informować o dalszych planach rozszerzenia na wszystkich twórców, którzy monetyzują filmy za pomocą reklam” – dodała platforma, cytowana przez źródło.
Jak wyjaśnia źródło, wspomniana przez YouTube „żółta ikona” odnosi się do możliwości umieszczenia w danym wideo reklam. Niektóre treści mogą być bowiem nieodpowiednie dla reklamodawców. Z tego względu serwis przeprowadza przegląd, po którym film otrzymuje ocenę: zieloną, żółtą lub czerwoną. Zielona oznacza, że reklamy mogą być wyświetlane w analizowanej treści, a czerwona jest sygnałem, że materiał nie jest odpowiedni dla reklamodawców. Żółta natomiast wskazuje na to, że twórca powinien przejrzeć swój film, aby upewnić się, czy jest odpowiedni dla reklamodawców – w przeciwnym razie w wideo zostanie umieszczona tylko ograniczona liczba reklam.
W przypadku przydzielenia danemu materiałowi żółtej ikony, użytkownik może poprosić serwis o analizę treści przez człowieka, aby upewnić się, że ocena jest zgodna z automatycznym przeglądem YouTube’a. Najnowsze rozwiązanie ma wykorzystywać ten krok rutynowo, co oznacza, że twórca nie musi wysyłać specjalnej prośby. (ao)
Źródło: socialmediatoday.com, YouTube Will Now Manually Review More Videos for Ad Suitability, Andrew Hutchinson, 10.03.2025