Apple i Samsung ukarane za spowalnianie telefonów

dodano: 
29.10.2018
komentarzy: 
0

Jak informuje pb.pl za agencją AFP, firmy Apple i Samsung zostały ukarane grzywnami przez włoski urząd do spraw konkurencji. Kary to dziesięć milionów euro dla Apple’a oraz pięć milionów euro dla Samsunga. To pierwszy wyrok związany z oskarżeniami o zaplanowane przez koncerny spowalnianie telefonów – czytamy.

Zarzuty pod adresem Apple’a i Samsunga pojawiają się na całym świecie – przypomina pb.pl. Firmy obwinia się o to, że proponowały użytkownikom instalację aktualizacji stworzonej dla najnowszego modelu telefonu na starszym urządzeniu, co powodowało jego wolniejsze działanie – czytamy.

Jak podaje źródło, włoski urząd stwierdził nieuczciwe praktyki handlowe stosowane przez Apple’a i Samsunga. Promowane przez nich aktualizacje oprogramowania „powodowały poważne usterki i znacznie ograniczały wydajność”, przez co zmuszały użytkowników do zakupu nowszych modeli.

Większa kara dla Apple’a – czytamy dalej – spowodowana jest tym, że producent nie poinformował klientów o cechach baterii litowych montowanych w jego urządzeniach, ich średnim czasie życia i możliwości jego wydłużenia. (bm)

Źródło:

pb.pl, Kara dla Apple i Samsunga za spowalnianie telefonów, Katarzyna Łasica, 24.10.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin