Facebook testuje posty z możliwością dołączenia do prywatnej grupowej konwersacji

dodano: 
13.09.2019
komentarzy: 
0

Facebook rozpoczął testy nowego rodzaju postów, które pozwolą przenieść się do grupowej konwersacji – informuje socialmediatoday.com. Dzięki sprawdzanej opcji będzie można poinformować znajomych o temacie prywatnej rozmowy i zamieścić do niej bezpośredni link. Źródło zwraca uwagę na podobieństwo tego rozwiązania do wprowadzonej w lipcu naklejki „Join Chat” (z ang. „dołącz do czatu” – przyp. red.) na Instagramie.

Czytaj także: Facebook usuwa funkcję czatu w grupach

Źródło: twitter.com/wongmjane

Zdaniem autora tekstu, Andrew Hutchinsona, działania Facebooka są zrozumiałe, ponieważ na świecie coraz częściej media społecznościowe wykorzystuje się do prowadzenia rozmów. Czytamy również, że zgadza się to z wypowiedziami Marka Zuckerberga, w których CEO serwisu twierdzi, że „przyszłość jest prywatna” i właśnie w tym kierunku pójdą social media.

Hutchinson zauważa także, że testowana opcja może być ciekawym rozwiązaniem dla marek, które dzięki niej będą mogły rozmawiać ze swoimi fanami o produktach i usługach. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook's Testing a New 'Chat' Post Type to Connect Users to Private Messenger Chats, Andrew Hutchinson, 13.09.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin