Konflikt o Brukselę oceniają specjaliści i społeczeństwo

dodano: 
16.10.2008
komentarzy: 
0

W mediach nie ustaje dyskusja na temat konfliktu premiera z prezydentem o szczyt w Brukseli. Między innymi na antenie Radia PiN i TVN24 wypowiadało się w tej sprawie wielu polityków i specjalistów od kreowania wizerunku. A Dziennik razem z OBOP-em zapytał o postrzeganie konfliktu przez Polaków.

Jak donosi Radio PiN prezydent na unijny szczyt przyleciał i przekonywał media, że w trakcie obrad panowała między nim a premierem zgoda oraz, że uśmiechali się do siebie.

Zdaniem politologa Wojciecha Jabłońskiego, oceniającego wydarzenie na antenie radia, na konflikcie stracić może Donald Tusk. Dotychczas cieszył się on dużym poparciem społecznym, w odróżnieniu od wiecznie „upartego” prezydenta. Posunięciem w Brukseli swoje wysokie poparcie „rzucił na pokerowy stół”.
Nieco innego zdania jest Wiesław Gałązka, który wypowiadał się w TVN24. Uważa on, na konflikcie pod względem wizerunku stracić mogą obaj politycy, ale bardziej Lech Kaczyński. A spór między dwoma obozami służy demonstracji, kto jest ważniejszy.

A jakie zdanie na temat konfliktu ma społeczeństwo? Z badań przeprowadzonych przez OBOP dla Dziennika wynika – jak podało Radio PiN - że 23 proc. respondentów uważa, że spór obniży prestiż prezydenta, a 9 proc. - premiera. Natomiast z sondy PBS-u dla TVN wynika, że na konflikcie najbardziej straci pozycja Polski na świecie, uważa tak 98% respondentów.(ał)

Źródło:

Radio PiN, Wiadomości, 16.10.08, 7:00; TVN24, Dzień na żywo, 15.10.08, 11:00; TVN24.pl, Sondaż PBS dla TVN24.
komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin