poniedziałek, 22 lipca, 2024
Strona głównaAktualnościNiemieccy turyści zniszczyli rzeźbę włoskiego artysty wartą 100 tys. euro

Niemieccy turyści zniszczyli rzeźbę włoskiego artysty wartą 100 tys. euro

Influencerzy z Niemiec podczas wakacyjnego pobytu w zabytkowej rezydencji Villa Alceo w Viggiu w Lombardii zniszczyli dzieło włoskiego rzeźbiarza Enrico Buttiego. Straty zostały wycenione na co najmniej 100 tys. euro – informuje radiozet.pl. Czytamy, że jednym z turystów był Janis Danner, model, którego na Instagramie obserwuje ponad 1,5 mln osób.

Jak pisze dziennik „La Repubblica”, cytowany przez źródło, turyści nie stosowali się do zasad panujących w rezydencji. Rzeźba została rozbita podczas robienia zdjęć i kręcenia filmów w fontannie. Moment ten jest widoczny na nagraniach z monitoringu – czytamy.

Źródło: twitter.com/repubblica

Właściciel rezydencji, Bruno Golferini, wspomina o wartości emocjonalnej, jaką miał dla niego pomnik. Informuje, że był on pewnego rodzaju obrońcą domu. Eksperci twierdzą, że rzeźby nie da się naprawić – podaje źródło.

Jak czytamy, turyści odmawiali zapłaty za wyrządzone szkody. Powiedzieli Golferiniemu, że „dla nich pomnik jest z piasku, a nie z kamienia, bo rozbił się przy upadku”, a w ramach rekompensaty właściciel otrzymał 200 euro.

Bruno Golferini zgłosił sprawę na policję. Niemieccy influencerzy są obecnie poszukiwani przez Interpol – czytamy. (ao)

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj