Facebook będzie zachęcać do noszenia maseczek w czasie pandemii

dodano: 
03.07.2020
komentarzy: 
0

Na stronie głównej Facebook będzie zachęcać do noszenia maseczek poza domem, aby chronić się przed koronawirusem – podaje socialmediatoday.com. Jak czytamy, powiadomienie na ten temat będzie pokazywane użytkownikom w Stanach Zjednoczonych (również na Instagramie), ponieważ tam liczba zakażeń szybko rośnie.

Jak czytamy, przez nowe powiadomienie portal społecznościowy chce również pomóc użytkownikom odnaleźć większą liczbę wskazówek dotyczących zapobiegania zarażeniu. Informacje pochodzące z Centers for Disease Control and Prevention (CDC; agencji rządowej w USA, wchodzącej w skład Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej) będą wyświetlane w Coronavirus Information Center – centrum informacyjnym Facebooka na temat koronawirusa.

facebook

Źródło: about.fb.com

Źródło przypomina, że 1 lipca 2020 roku w Stanach Zjednoczonych odnotowano 52 tys. nowym przypadków zachorowań na COVID-19 w ciągu jednego dnia. Czytamy, że eksperci ostrzegają, że liczba chorych może wkrótce wzrosnąć do 100 tys. dziennie.

Cały czas w USA odbywa się także debata na temat używania maseczek – czytamy dalej. We wczesnych stadiach pandemii urzędnicy zdrowia odradzali społeczeństwu noszenie osłon twarzy, ale zdaniem źródła, celem tego typu przekazów było uniknięcie sytuacji, w której masek zabrakłoby dla pracowników z firm świadczących niezbędne usługi. Jak czytamy, sytuacja obecnie się zmieniła i nawet prezydent Donald Trump zachęca do zakrywania twarzy. (ak)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook Adds New Prompts to Urge Mask Use in the US as COVID-19 Cases Continue to Rise, Anrew Hutchinson, 02.07.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin