Facebook ułatwia reagowanie na posty

dodano: 
01.04.2019
komentarzy: 
0

Facebook wprowadził nową funkcję, która umożliwia wyświetlenie paska reakcji, a także dodawanie komentarzy po przyciśnięciu i przytrzymaniu w dowolnym miejscu zdjęcia bądź filmu – poinformował portal socialmediatoday.com. Opcja ta ma ułatwić użytkownikom reagowanie na posty oraz zwiększyć zaangażowanie na stronie – czytamy.

Do tej pory pasek z reakcjami wyświetlał się jedynie po przyciśnięciu i przytrzymaniu przycisku „Lubię to”. Nowy sposób ma przyspieszyć proces interakcji – pisze portal.

Dodatkowo źródło zaznacza, że u niektórych użytkowników pojawiła się funkcja oceniania jakości komentarzy. Na PRoto.pl w grudniu 2018 roku pisaliśmy, że Facebook testuje opcję, dzięki której osoby korzystające z platformy, za pomocą przycisków ze strzałkami w górę i w dół (up/down), będą mogły decydować o tym, które komentarze chcą pozycjonować wyżej, a które treści są słabe jakościowo i powinny być mniej widoczne. Jednak po pewnym czasie taka możliwość została wycofana ze wszystkich kanałów. Jak pisze źródło, wygląda na to, że serwis społecznościowy mógł udoskonalić tę funkcję i ponownie testowo wprowadzić ją u wybranych użytkowników. (pm)

Źródło:

socialmediatoday.com, Facebook's Making it Easier to Quickly React to Posts, Andrew Hutchinson, 29.03.2019
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin