Globalne koncerny zaczynają wspierać środowisko LGBT w Polsce

dodano: 
29.05.2018
komentarzy: 
0

Dotychczas globalne marki wolały nie angażować się w inicjatywy na rzecz mniejszości seksualnych w Polsce. Teraz się to powoli zmienia – opisuje rp.pl. 11 sierpnia 2018 roku odbędą się pierwsze w naszym kraju wybory najpiękniejszego geja w Europie „Mr Gay Europe”. Jednym ze sponsorów wydarzenia będzie koncern Coca-Cola.

„Coca-Cola wspiera wiele projektów, począwszy od dużych koncertów i festiwali, po mniejsze lokalne wydarzenia czy inicjatywy. Jesteśmy marką otwartą na różnego rodzaju pomysły, innowacyjne projekty, ale przede wszystkim marką otwartą na ludzi. Wydarzenie »Mr Gay Europe« wspieramy produktowo” – portal cytuje wypowiedź Gabrieli Bar z Coca-Cola Poland Services.

Czytaj też: Konsument z tęczową flagą. Wywiad z Grzegorzem Miecznikowskim

Jak zauważa źródło, to nieczęste zjawisko, że globalne marki oficjalnie zostają sponsorem wydarzeń na rzecz środowiska LGBT w Polsce. W 2015 roku organizatorzy Parady Równości poinformowali, że wysłali zaproszenia do współpracy do około 50 firm i marek – odpowiedziały tylko cztery i do tego negatywnie. Tym bardziej jest to zastanawiające – czytamy – zwłaszcza, że za granicą polityka koncernów wygląda inaczej. Jak pisze portal, sieć kawiarni Starbucks wsparła w 2017 roku w USA pary jednopłciowe przy okazji promocji bożonarodzeniowych kubków, zaś w Wielkiej Brytanii marka Absolut współpracuje z organizacją charytatywną LGBT Stonewall.

Jak tłumaczy Paweł Zabilski, organizator konkursu „Mr Gay Europe”, w rozmowie z rp.pl, podejście koncernów w Polsce do wydarzeń na rzecz środowiska LGBT zaczyna się zmieniać – „Sponsorem wrocławskiego marszu równości od jakiegoś czasu jest Credit Suisse, a równościowe posty od niedawna publikuje na Facebooku marka lodów Ben & Jerry's” – mówi.

Konkurs „Mr Gay Europe” ma już trzynastoletnią tradycję, stąd być może wynika duże zainteresowanie sponsorów – czytamy. Wydarzenie rozpocznie się 4 sierpnia 2018 roku w Warszawie, zaś jego finał w Poznaniu zostanie połączony z tamtejszym Marszem Równości. (jg)

Źródło:

rp.pl, Koncerny pod rękę ze środowiskiem LGBT, Wiktor Ferfecki, 22.05.2018
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin