Instagram umożliwi ustawianie statusu na profilu

dodano: 
13.01.2022
komentarzy: 
0

Instagram jest w trakcie udostępniania nowej opcji „Statusu profilu” większej liczbie użytkowników. Umożliwia ona ustawienie na swoim profilu powiadomienia, które będzie aktywne przez następne 24 godziny, chyba że korzystający z platformy będzie chciał je zmienić – informuje socialmediatoday.com.

Źródło: socialmediatoday.com

Źródło przekazuje, że status będzie wyświetlany w bio, u góry ekranu pod nazwą użytkownika, przez 24 godziny. Wybrany status będzie widoczny wyłącznie dla użytkowników, którzy wzajemnie się obserwują.

Instagram już dłuższego czasu testował to narzędzie, które było wykorzystywane w oddzielnej aplikacji Threads, zamkniętej pod koniec 2021 roku – przypomina źródło. Głównym celem aplikacji Threads było zapewnienie komfortowej komunikacji z najbliższymi kontaktami. Instagram, widząc popularność wiadomości bezpośrednich w swoim serwisie, zdecydował się skorzystać z rozwiązania dostępnego w Threads i umożliwić użytkownikom informowanie znajomych o tym, co się aktualnie robi.

Źródło: socialmediatoday.com

Źródło uważa, że nowe narzędzie może być przydatne, ponieważ dzięki niemu znajomi będą wiedzieć, że ktoś nie odpisuje na wiadomości, ponieważ jest „zajęty”, a gdy status będzie ustawiony na „świętuje”, można będzie dołączyć do wspólnej celebracji. (as)

Źródło:

socialmediatoday.com, Instagram Tests New 'Status' Display to Provide More Context on What Your Connections are Doing, Andrew Hutchinson, 10.01.2022
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin