Karierosfera: 5 tys. studentów dało się ponieść karierze

dodano: 
18.04.2012
komentarzy: 
0

Zakończyła się XI edycja Karierosfery – ogólnopolskiego konkursu, w którym głównymi nagrodami są płatne praktyki w renomowanych firmach. Studenci  rywalizowali  w 7 dziedzinach: PR, marketing, finanse przedsiębiorstw, IT w bankowości, zarządzanie infrastrukturą IT, audyt oraz inżynieria oprogramowania. Jako swoją specjalność, PR wybrało w tym roku niemal 700 uczestników.

Najlepszy w kategorii PR okazał się Rafał Matuszewski, który wygrał płatne praktyki w firmie Procontent Communication.

W konkursie wzięło udział niemal 5 tys. osób. 70 najlepszych uczestników spotkało się 13 kwietnia we Wrocławiu, aby przystąpić do finałowego, trzeciego etapu konkursu.  Na podstawie jego wyników zostało wyłonionych 7 zwycięzców. Podczas gali finałowej podsumowującej projekt, odbyła się debata przedstawicieli firm – fundatorów praktyk, którzy opowiedzieli studentom o tym, jak wygląda praca i droga do kariery w danej branży.

Tegorocznemu projektowi towarzyszył cykl bezpłatnych szkoleń dla studentów. Powstał również blog, na którym studenci dzielą się swoimi przemyśleniami odnośnie pierwszych kroków stawianych na swojej ścieżce zawodowej.

Projekt zorganizowany został przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR z Wrocławia. PRoto.pl było patronem medialnym wydarzenia. (es)

komentarzy:
0
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin