Kościół włączy się w promocję szczepień

dodano: 
08.07.2021
komentarzy: 
0

Kościół w Polsce będzie zachęcał do szczepień – opisuje tokfm.pl. Jak czytamy, w ostatnim czasie istotnie zmalała liczba chętnych do zaszczepienia się przeciw COVID-19, a część punktów jest zamykana. W promowanie szczepień włącza się teraz Kościół – proboszczowie mają zachęcać do przyjęcia szczepionki.

Czytaj także: Przekonać nieprzekonanych. O komunikacji na temat szczepień

Apel w tej sprawie wystosował 6 lipca 2021 roku metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz. Czytamy, że zaapelował on do proboszczów, by w czasie niedzielnych nabożeństw powiedzieli wiernym, dlaczego warto się zaszczepić. Jak wskazuje źródło, to pierwszy taki i dotąd jedyny, „bardzo jednoznaczny” apel.

„Nie bawmy się teraz w spekulacje, czy szczepionki działają, czy nie działają. Eksperci, którzy biorą odpowiedzialność za sprawę zdrowia publicznego, proszą nas o to, abyśmy się szczepili, więc szczepmy się” – mówi natomiast w rozmowie ze źródłem rzecznik Archidiecezji Warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

Jak dalej czytamy, o potrzebie włączenia Kościoła w promowanie szczepień, szczególnie w mniejszych miejscowościach, mówiło się od dawna. Mówili o tym m.in. eksperci zarządzania kryzysowego, Marcin Samsel i prof. Jacek Jaworski – pisze źródło. „To, co Kościół Katolicki dla szczepień złego zrobił już się »nie odstanie«. Ale trzymam kciuki” – tokfm.pl przytacza twitterowy wpis prof. Jaworskiego, który ocenił też, że na tego typu akcje promocyjne jest już jednak za późno. Czytamy dalej, że podobnie sądzą lekarze.

Dr Paweł Grzesiowski, znany z szerzenia wiedzy medycznej w social mediach, chwali na Twitterze pomysł włączenia się Kościoła w promocję szczepień – czytamy dalej. „Kolejny ważny krok szerokiego poparcia szczepień w walce z covidem - Kościół Warszawski apeluje o podejmowanie akcji szczepień dla dobra całej społeczności, przy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie otwarto powszechnie dostępny punkt szczepień” – napisał lekarz.

W Radiu TOK FM minister zdrowia Adam Niedzielski był przed weekendem pytany, czy w akcję przekonywania do szczepień zostanie zaangażowany Kościół. Szef resortu zdrowia stwierdził wówczas, że prowadzone są takie rozmowy, i ocenił, że „Kościół mógłby bardziej pomóc, jeśli chodzi o kwestię szczepień” – opisuje źródło.

Czytaj też: Czy sportowcy przekonają Polaków do szczepień?

Katarzyna Kolasa: sceptyczne nastawienie do szczepień to wynik braku zaufania do innowacji

(mb)

Źródło:

tokfm.pl, Proboszczowie mają zachęcać do szczepień. "Nie bawmy się w spekulacje, czy szczepionki działają, czy nie", Anna Gmiterek-Zabłocka, 07.07.2021
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin