Nowe logo Krajowej Rady Spółdzielczej

dodano: 
07.02.2019
komentarzy: 
0

Krajowa Rada Spółdzielcza zmieniła swoje logo. Jak czytamy na stronie instytucji, znak opiera się na fundamencie historii i tradycji spółdzielczości.

W nowym logo wykorzystano symbol graficzny „Domu pod Orłem” oraz umieszczono pełną nazwę organu – Krajowa Rada Spółdzielcza. W komunikacie czytamy, że zrezygnowano ze skróconego zapisu – KRS, aby nie kojarzył się on z innym podmiotem stosującym ten skrót. Dodatkowo również stworzono anglojęzyczną wersję logo.

Dr inż. Mieczysław Grodzki, prezes zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej, powiedział, że bardzo istotne było podkreślenie symboliki reprezentującego organ gmachu – „Domu pod Orłami”. „Rzeźby orłów wieńczące budynek pełnią niejako rolę strażników, akcentując prestiż i znaczenie instytucji. Dlatego uwzględnienie graficznego elementu wznoszącego się do lotu orła miało szczególne znaczenie przy projektowaniu logo” – dodał dr inż. Grodzki.

W zmienionej identyfikacji określono również nową paletę barw, składającą się z sześciu kolorów. Nawiązuje ona do kolorystyki rekomendowanej przez Międzynarodowy Związek Spółdzielczy. Na wiodący kolor wybrano turkusowy.
 
Nowe logo jest wdrażane stopniowo od stycznia 2019 roku. Jak poinformowano na stronie, kolejnym etapem realizacji strategii promocji Krajowej Rady Spółdzielczej będzie opracowanie i uruchomienie witryny internetowej z wykorzystaniem zmienionego elementu.

Poprzednie logo

 

(pm)

Źródło:

krs.org.pl, Krajowa Rada Spółdzielcza z nowym logo
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin