Stolica Wielkopolski promuje swoje uczelnie

dodano: 
17.11.2017
komentarzy: 
0

Jak podaje interaktywnie.com, w ramach nowej kampanii „Poznań przyciąga”, koordynowanej przez Urząd Miasta Poznania, zaangażowane uczelnie wraz ze swoimi absolwentami odwiedzą ponad 50 szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Celem akcji jest zachęcenie młodych ludzi do studiowania na poznańskich uczelniach.

 

Źródło przytacza wypowiedź Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania: „Zależy nam, aby przyciągać i zatrzymywać w Poznaniu młode talenty, aby mogły tu realizować swoje pasje, ambicje naukowe i zawodowe. Nasze miasto ma im wiele do zaoferowania. W działaniach promocyjnych wskazujemy na niewątpliwe atuty Poznania, m.in. takie jak: najniższa stopa bezrobocia w Polsce, możliwości zatrudnienia w dużych międzynarodowych firmach, a także doskonałe warunki do rozwijania innowacyjnych biznesów”.

Interaktywnie.com informuje, że wśród prelegentów akcji będą młodzi blogerzy i influencerzy tacy jak: Maciej Mazurek („ZUCH.media”), Dorota Indycka („Kuchenne szaleństwa”) i Maciej Blatkiewicz („Maciej je”) oraz twórcy znanych portali: Jakub Sobczak (PolakPotrafi.pl), Kamil Biegański (mome.pl) i Tomek Jabłoński (qpony.pl).

Twórcy kampanii stawiają też na interaktywne dotarcie do młodych ludzi – czytamy. Internetowa komunikacja odbywa się za pomocą oficjalnej strony akcji oraz portali społecznościowych takich jak Facebook, Instagram czy YouTube. Co więcej, miasto Poznań nawiązało współpracę z młodym youtuberem Robertem Kołodziejczykiem (Rob$on). W ramach akcji „Poznań przyciąga” będzie on relacjonować na swoim profilu na Instagramie wizyty w szkołach, a na jego kanale na YouTubie pojawi się specjalny materiał promujący studiowanie w Poznaniu – czytamy dalej.

Jak podkreśla źródło, organizatorzy akcji zadbali o urozmaicenie spotkań w szkołach ponadgimnazjalnych. Jedną z atrakcji są gogle wykorzystujące technologię VR, dzięki czemu uczniowie z różnych miast będą mogli „przejść się” po ulicach Poznania czy przejechać wirtualnym tramwajem. (jg)

Źródło:

interaktywnie.com, Ruszyła kampania „Poznań przyciąga". Miasto zachęca do studiowania na poznańskich uczelniach, 13.11.2017
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin