Wicedyrektor Muzeum Warszawy zawieszony za udostępnienie grafiki na Facebooku

dodano: 
22.01.2019
komentarzy: 
0

Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy, zaakceptował zawieszenie wicedyrektora Muzeum Warszawy Jarosława Trybusia w związku z grafiką, którą ten udostępnił na swoim prywatnym facebookowym profilu. Przedstawiała ona czarny nóż, którego rękojeść miała kształt profilu twarzy Jarosława Kaczyńskiego, prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Trybuś opublikował obraz w weekend po pogrzebie Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, który został zamordowany podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.


Źródło: twitter.com/michalpretm

Informację o udostępnieniu grafiki w mediach społecznościowych przywoływali m.in. dziennikarze i politycy. Wzywali Rafała Trzaskowskiego do potępienia działań wicedyrektora Trybusia w ramach walki z mową nienawiści, którą prezydent Warszawy deklarował we wpisie na Facebooku.

Jeszcze w weekend rzecznik Trzaskowskiego, Kamil Dąbrowa, zapowiedział jego spotkanie z dyrektorką Muzeum Warszawy, Ewą Nekandą-Trepką. Już w poniedziałek 21 stycznia 2019 roku, po spotkaniu, pojawiło się na stronie muzeum oświadczenie mówiące o zawieszeniu Trybusia i wycofaniu jego pełnomocnictw. „Działania etyczne są fundamentem funkcjonowania Muzeum Warszawy” – napisała Nekanda-Trepka. (mp)

Źródło:

muzeumwarszawy.pl; twitter.com/michalpretm
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin