PGE Wybrzeże Gdańsk w maju 2026 roku ogłosiło, że wzmacnia struktury marketingowe i komunikacyjne. Łukasz Franiak dołączył do klubu piłki ręcznej na stanowisko dyrektora marketingu i komunikacji.
Będzie odpowiadał za rozwój strategii marketingowej i komunikacyjnej klubu, działania wizerunkowe, współpracę sponsorską oraz dalsze wzmacnianie marki PGE Wybrzeża Gdańsk.
Franiak ma prawie 18-letnie doświadczenie w marketingu, sponsoringu, komunikacji oraz zarządzaniu projektami. W swojej karierze odpowiadał za realizację strategicznych projektów sponsoringowych i marketingowych w największych spółkach Skarbu Państwa oraz organizacjach o ogólnopolskim zasięgu.
Przed dołączeniem do PGE Wybrzeża Gdańsk pracował w Grupie ORLEN, gdzie pełnił funkcję eksperta oraz kierownika zespołu ds. komunikacji sponsoringowej. Wcześniej był dyrektorem komunikacji i marketingu w Centralnym Porcie Komunikacyjnym. Przez ponad 13 lat był związany z Grupą LOTOS, gdzie odpowiadał m.in. za sponsoring, wydarzenia, CSR oraz działania marketingowe, pełniąc m.in. funkcje szefa biura sponsoringu, wydarzeń i CSR czy szefa biura marketingu. (mb)


