Pinterest dodaje zakładkę z codziennymi inspiracjami

dodano: 
25.03.2020
komentarzy: 
0

Pinterest wprowadza nową zakładkę o nazwie „Today”, Użytkownicy znajdą w niej codzienne inspiracje podzielone na różne zakresy tematyczne.

Jak czytamy na newsroom.pinterest.com, w przedostatni weekend marca 2020 roku serwis społecznościowy odnotował większą niż kiedykolwiek liczbę interakcji na platformie – użytkownicy interesowali się przede wszystkim tematami związanymi z przepisami kuchennymi, szkolnymi planerami, manualnymi projektami dla dzieci i poradami dotyczącymi uprawy warzyw. W Stanach Zjednoczonych zauważono również zwiększenie zapisanych pinów o 34 proc. Wytłumaczeniem ma być pandemia koronawirusa i akcja #stayhome, która namawia do pozostania w domu w celu ograniczenia zagrożenia chorobą.

Pinterest

Źródło: newsroom.pinterest.com

Pinterest postanowił wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników i przyspieszył start nowej zakładki „Today”, która ma dostarczyć jeszcze więcej inspiracji. Czytamy, że opcja ma ułatwić dostęp do najpopularniejszych pinów, które podzielone będą na różne zakresy tematyczne – m.in. pomysły na pieczenie z dziećmi, dbanie o siebie czy filmy idealne dla całej rodziny. Serwis zaznaczył jednak, że w najbliższych tygodniach będzie prezentował tam treści dotyczące pandemii koronawirusa, takie jak prozdrowotne porady od ekspertów i organizacja domowego miejsca pracy.

Czytaj także: Jak PR-owcy pracują zdalnie?

W zakładkę będzie można wejść przez kliknięcie „Today” na górze strony głównej w aplikacjach na systemy iOS i Android. Początkowo będą pokazywać się tam treści wybrane przez zespół Pinteresta, a w przyszłości również przez zaproszonych redaktorów. Opcja na razie jest dostępna jedynie dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Później ma pojawić się także w kolejnych krajach.

Dodatkowo w ostatnim czasie Pinterest zaobserwował zwiększone zainteresowanie tematami związanymi z redukcją stresu. Dlatego też postanowił dodać nowe narzędzie, dzięki któremu po wpisaniu w wyszukiwarce takich terminów jak „redukcja stresu”, na ekranie wyświetlą się propozycje ćwiczeń relaksacyjnych.

Pinterest

Źródło: newsroom.interest.com

(ak)

Źródło:

newsroom.pinterest.com, Introducing the Today tab for daily inspiration, 24.03.2020
X

Zamów newsletter

 

Akceptuję regulamin